Quickplay w programie Dziecięca Piłka Ręczna

Quickplay w programie Dziecięca Piłka Ręczna

Bramki Quickplay Kickster Academy 6x4' (1,8x1,2m) zostały wybrane jako najlepsze bramki składane i będą wykorzystywane w nowatorskim w skali całego kraju programie "Dziecięca Piłka Ręczna". Jest to program realizowany w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Aktywności Sportowej a skierowany do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, którzy na lekcjach WF-u będą uczyli się grać w piłkę ręczną. Program ma na celu przybliżenie dyscypliny najmłodszym oraz ich rozwój fizyczny.

Program na ten moment ma charakter pilotażowy. Świętokrzyski Urząd Marszałkowski przekaże 110 szkołom podstawowych w województwie zestawy treningowe w postaci bramek Quickplay, strojów treningowych oraz piłek do gry. Dzięki wykorzystaniu przenośnych bramek Quickplay program można bez żadnych problemów realizować w szkołach i placówkach w których nie ma infrastruktury przeznaczonej do gry w piłkę ręczną. Dzięki naszym bramkom możliwe jest stworzenie boiska na świeżym powietrzu lub nawet na korytarzu szkolnym a dzięki zastosowaniu w treningu specjalnych gąbkowych piłek treningowych dla najmłodszych nie trzeba się martwić o wyrządzenie szkód, wybitych szyb itp. Dodatkowo po 2-óch nauczycieli z każdej szkoły przejdzie przeszkolenie metodyczne dzięki czemu pozyska niezbędną wiedzę do prowadzenia zajęć z piłki ręcznej w przyszłości.

Wiadomo, że województwo świętokrzyskie to kolebka polskiej piłki ręcznej dlatego swoje wsparcie dla programu zapewnił klubowy Mistrz Polski i Europy - Vive Tauron Kielce. Zawodnicy klubu będą promować piłkę ręczną w szkołach poprzez swoją obecność na lekcjach WF-u stanowiąc dodatkową motywację dla trenujących dzieci.

Takie inicjatywy popieramy w 100% i jesteśmy dumni z wybrania naszych produktów.

Bramki Quickplay 6x4' (1,8 x 1,2m) wykorzystywane w programie "Dziecięca Piłka Ręczna" bezpośrednio można znaleźć TUTAJ.