eCoach - przyjmowanie piłki na klatkę piersiową

eCoach - przyjmowanie piłki na klatkę piersiową

Tym wpisem rozpoczynamy serię krótkich artykułów i filmów w których znajdziecie przykładowe ćwiczenia z produktami Quickplay jakie możecie robić aby podnieść swoje umiejętności piłkarskie.

W pierwszej kolejności zajmiemy się umiejętnością przyjmowania piłki na klatkę piersiową. Technika ta bardzo często przydaje się podczas meczów piłkarskich. Pozwala poprawnie przyjąć górną piłkę, sprowadzić ją na ziemię i szybkim podaniem rozpędzić akcję swojej drużyny. Dobre technicznie, wyuczone przyjęcie górnej piłki pozwala na zaoszczędzenie kilku cennych chwil, które mogą mieć decydujące znaczenie podczas powodzenia całej akcji. Jeśli jesteśmy blisko bramki przeciwnika to po poprawnym przyjęciu piłki na klatkę piersiową możemy oddać również strzał z woleja, którego siła jest większa niż w przypadku strzału z miejsca. Bardzo często przyjęcie piłki na klatką piersiową towarzyszy szybkiej wymianie piłki na małej powierzchni gdy piłka zostaje podbita w górę. Jest to jeden z podstawowych umiejętności w dzisiejszym futbolu.

Poniżej prezentujemy video z aplikacji eCoach, który pokazuje jak poprawnie trenować przyjęcie piłki na klatkę piersiową. W roli "trenera" rebounder Quickplay: